Az előzmény: a Bakancslista könyv
Talán nem túlzás azt mondani, hogy az ember úgy szeretheti legjobban a hazáját, ha folytonosan ott él benne a megismerése iránti leküzdhetetlen vágy. Lehet, nagy szavak ezek, de egy biztos: ha olykor kritikus szemmel nézzük is szülőföldünket, ha néha morgolódunk is időjárása, eredményei vagy éppen politikai történései miatt, a táj szépsége, a látnivalók sokasága, a természetből adódó élvezetek az év bármelyik napján képesek mindezt feledtetni. Néha az is elég, ha csak nekiindulunk, hogy új helyszíneket és eseményeket fedezzünk fel, hogy részesei legyünk egy régi vagy épp újonnan keletkező helyi hagyománynak – máskor jól jön egy kis segítség, például egy könyv, amely tájegységekre vagy éppen hangulatok köré rendezi a programokat és kalandokat. Ezért született meg a Scolar Kiadó gondozásában 2020 nyarán a Bakancslista – Magyarország című kötet, amely 777 lenyűgöző kalandot és úticélt tartalmaz.
A könyvet lehet egyfajta „országregényként” olvasni, hiszen tele vagyunk legendákkal, történetekkel, hősökkel. Lehet leltár, hogy rácsodálkozzunk saját gazdagságunkra. Ám a leghasznosabb talán akkor lesz, ha ötleteket merítünk belőle, majd némi elemózsiával a tarisznyánkban és nagy adag kíváncsisággal a lelkünkben nekiindulunk Magyarországnak.
Jó, de akkor miért született meg ez a podcast?
Mert a könyv 777 rövid leírásban gyűjti egybe a legérdekesebb kalandokat és úticélokat, ám nagyon sok érdekes történetet röviden, pár mondatban, az izgalmasságukhoz képest zanzásítva lehetett közreadni, ezért úgy éreztem, jó lenne ezeket hosszabban elmesélni, közreadni. A podcast egyes adásaiban ajánlunk belassulós-lazulós helyeket, a heti adrenalinfröccs-adagunk begyűjtéséhez alkalmas programokat, kulturális lehetőségeket, és jóféle kirándulási célpontokat – miközben ismerkedünk az ország legendáival és gasztronómiai sajátosságaival.
Tartsanak velem, és csodálkozzunk rá együtt az ország ismert, vagy rejtett kincseire!